TUNING PC

kX ovladače pro karty SB Live!/Audigi

Pokud jste majitelé jedné z karet firmy Creative se zvukovým procesorem EMU10K1/2, můžete si vyzkoušet, jak by tato karta hrála s novými ovladači kX...

Sdružení kX Project se začalo zabývat problémem, jak by se daly ještě více využít zvukové procesory EMU10K1/2. Vytvořili tak WDM ovladače kompatibilní s Windows 98SE/ME/2000/XP. Cílem tohoto projektu je přetvořit zvukové karty SBLive! na jejich dražší a výkonější bratry SBAudigi, tj. zejména využívat efektů EAX1, 2,3 (u klasického SBLive! byla pouze první verze EAX), dále využití vzorkovací frekvence při digitálním výstupu 96kHz a zavést plnou podporu DirectSound 3D.

Majitelé Audigi karet ale nemusí být smutní kvůli tomu, že jejich karta již tyto prvky ovládá, protože je k ovladačům připojen jakýsi plug-in manager, díky kterému můžete své karty učit novým kouskům (Reverb Lite, Stereo Chorus, Delay, Overdrive, M4Tube (TubeSound), Chorus, AutoWah, CL Reverb, ProLogica, RingMod, Eq10a, APS Flanger, APS AutoWah, Stereo/Mono Vocoders, Overdrive2, Encode4, APS Fuzz, Stereo Mix, Mono Mix, Pan, Pan x2, EQ Bandpass, EQ Highpass, EQ Highshelf, EQ Lowpass, EQ Lowshelf, EQ Notch, EQ Peaking, Frequency Splitter, Stereo Volume, Downmix, Cnv51To2 (kXSurround), APS Compressor, B2B, ac3passthru, Phat EQ Mono, Phat EQ Stereo, WaveGen, Everb, Surrounder, Gain, Decimator, Crossfade, APS Pitch, CLEAX3Reverb, FXMix, Epilog Lite, Prolog Lite, FXBusX, a Timbre, další si pak můžete stahovat na adrese: http://www.peque.metropoliglobal.com/kxplugins). Tyto efekty můžete v DSP manageru různě propojovat a vytvářet tak nesčetně mnoho kombinací pro každé kanály separátně. Dále je k těmto ovladačům přibalen ještě: Mixer, kX ASIO (pro kontrolu nad fukncemi ASIO), kX Editor (pro vytváření vlastních efektů díky znalosti zdrojového kódu), kX DPS (efektový ovladač) a kX Router (pro řízení více wave výstupů). Dále také stojí za povšimnutí podpora A3D.

Myslím si, že tyto možnosti jsou opravdu ohromující a stojí zato si je určite vyzkoušet. Ješte dodám, že tyto ovladače jsou FREEWARE a na jejich stránkách se také nalézají veškeré informace k těmto zvukovým kartám.


Stažení ovladačů: kxdrv3533-full.exe
Domovksá stránka projektu kX: http://www.kxproject.com (http://kxproject.spb.ru/)